Haberler

HABERLERE GERİ DÖN

MAY SATIŞ VE PAZARLAMA EKİBİ SİLAJLIK MISIR EĞİTİMİ ALDI

Satış ve Pazarlama ekibimiz, 31 Mart 2016 tarihinde, Sheraton Bursa Otel’de gerçekleştirilen Silajlık Mısır Eğitimine katıldılar. Uludağ Üniversitesi, Veterinerlik Fakültesi, Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İ. İsmet Türkmen’in vermiş olduğu Silaj eğitiminde, yem kalitesi ve besleyiciliğine vurgu yaparak, silajlık mısırlarda olması gereken değerler ve hasat zamanları hakkında bilgiler verdi.

Hayvan beslenmesinde silajlık mısır üretiminin ve mısır silajının yapımında dikkat edilmesi gereken detayları aktaran Türkmen, “ hem mısır üreticileri hem de hayvan yetiştiricileri, doğru çeşidin ekilmesi, doğru zamanda hasat edilmesi, ideal silaj yapımı ve depolama teknikleri, ideal yem rasyon oranları konularında bilinçlendirilmeli” diye konuştu.

Ürettiğimiz mısır çeşitlerimizin silajlık yem açısından değerlendirilmesinin de yapıldığı eğitimde, 70MAY82, Hido ve Everest çeşitlerimizin, süt s ve besi sığırı beslenmesi yapan çiftçiler için oldukça verimli çeşitler olduğu görüldü.

  • Tarih: 16.11.2016
  • Kategori:
  • Etiket: ,