Haberler

HABERLERE GERİ DÖN

MAY TOHUM GENÇLERİ GELECEĞE HAZIRLAMAYA DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin önder tohum firmalarından MAY Tohum, Ziraat fakültesi öğrencilerine yönelik yürüttüğü AkadeMay ve İşTe Yetenek projelerinin 13. açılış toplantısını 29 Haziran’da, Bursa tesisinde gerçekleştirdi.

Uzun yıllardır sürdürülen AkadeMay ve İşTe Yetenek projeleri, yeni döneme 15 yeni ziraat mühendisi adayı ile başlıyor. Ziraat Mühendisi adaylarının mesleki gelişimine ve Türk tarım sektörünün nitelikli iş gücü kazanmasına büyük ölçüde katkı sağlayan AkadeMay ve İşTe Yetenek projeleri, başladığı günden bu yana 100’den fazla öğrenciyi mezun etti ve sektöre kazandırdı.

100’den fazla mezun

13. dönemin açılış toplantısında bu öğrenci gelişim projeleri hakkında detaylı bilgi veren MAY Tohum İnsan Kaynakları Müdürü Sebla Gül, “Türk Tohum sektörünün alanındaki ilk ve tek sosyal sorumluluk projesi olan AkadeMay’ın 13. dönemi bugün başlıyor. Bugün, burada bulunan tarımın ulusal misyonuna kendini adamış, mesleğinin öneminin farkında, araştırmacı, girişimci, doğaya karşı duyarlı, başarılı öğrencilerimiz, Ar-Ge, Üretim, Satış ve Pazarlama departmanlarında saha deneyimine adım atacaklar. Önümüzdeki 3 yıl boyunca, 3’er aylık periyotlarda, her yıl farklı bir departmanda olmak üzere deneyim kazanacaklar. İşTe Yetenek projemizde ise seçilen Ziraat Fakültesi 4. sınıf öğrencilerimiz iş hayatına bir adım kala teoriyi pratik ile buluşturma imkânı yakalayarak saha deneyimi ile iş hayatına atılacaklar. Bugüne kadar 100’den fazla öğrenciye, mezun olduktan sonra çalışabilecekleri, uzmanlaşabilecekleri alanlar ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmalarında, kariyerlerine yön vermelerine destek olduk ve sektöre kazandırdık” diye konuştu.

Sürdürülebilir tarımın geleceği için her yönden nitelikli ziraat çalışanlarının önemine vurgu yapan Gül, “Türkiye’deki tarım sektörünün önemli sorunlarından olan nitelikli çalışan ihtiyacı sorununa, çözüm üretmek için üniversitelerle iş birliği yapmaya, projelerimizi sürdürmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz.” Dedi.

  • Tarih: 29.06.2018
  • Kategori:
  • Etiket: ,