Haberler

HABERLERE GERİ DÖN

MAY TOHUM’UN 75MAY75 MISIR ÇEŞİDİNE AVRUPA BİRLİĞİ’NDEN TESCİL ONAYI

MAY Tohum’un Avrupa Birliği’nde tescili onaylanan mısır çeşitlerine bir yenisi daha eklendi. Türkiye Pazarında 3 yıldır üreticiler tarafından beğeniyle ekilen şampiyon mısır çeşidi 75MAY75’in Avrupa Birliği’nde tescili onaylandı.

İtalya Tarım Bakanlığı tarafından iki yıl boyunca deneme ekimleri yapılan 75MAY75, yüksek verim sonuçları ve ürün kalitesiyle Avrupa Birliği ülkelerinde ticari olmaya hak kazandı. MAY Tohum’un Yerinde Islah stratejisi doğrultusunda, titiz Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği 75MAY75, yüksek ve stabil verim özelliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir.  Olgunluk aşamasında yeşil kalma özelliği ve hektolitresi çok iyi olan 75MAY75, 3 yıldır sağladığı yüksek verim sonuçları ile üreticilerin tercihi olmaktadır.

“Uluslararası Pazarda Tescili Onaylanmış 200’ün Üzerinde Çeşit”

Ar-Ge konusuna gösterdiği önem neticesinde, uluslararası pazarda MAY markası altında tescil edilerek ticari olmaya hak kazanan 200’ün üzerinde ürünü bulunan MAY Tohum, ıslahını gerçekleştirdiği ve yurtdışında tescili onaylanan çeşitlere her yıl yenilerini ekliyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi aldığımız MAY Tohum Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hamdi Çiftçiler şöyle konuştu; “MAY Tohum olarak Ar-Ge faaliyetlerimizin odağına aldığımız hibrit mısır, hibrit ayçiçeği, pamuk ve fasulye türlerinde, dünya ölçeğinde rekabetçi çeşitler geliştiriyoruz.  Şu anda uluslararası piyasada tescili onaylanmış 200’ün üzerinde çeşidimiz bulunmaktadır. Bu çeşitlere yakın zamanda bir yenisi daha eklendi. Türkiye pazarında mısır üreticisi tarafından oldukça beğenilen 75MAY75 çeşidimiz, Avrupa Birliği’nde de tescillenerek ticari olarak satışına başlandı. Ar-Ge çalışmalarımızda odaklandığımız tüm türlerde geliştirdiğimiz rekabetçi çeşitleri, Avrupa Birliği, Orta Doğu, Karadeniz Kuşağı, Afrika ve Orta Asya’ya kadar olan coğrafyada en etkili şekilde tanıtıp, satış, pazarlama, üretim çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.”

  • Tarih: 25.01.2018
  • Kategori:
  • Etiket: ,