Haberler

HABERLERE GERİ DÖN

MAY TOHUM’UN YONCADA YENİ ÇEŞİDİ; CLASSE

1978 yılından bu yana “MAY” markası ile sebze, tarla, endüstri ve yem bitkileri tohumlarının araştırma- geliştirmesi, üretimi, yurtiçi ve yurtdışı satışı konularında faaliyet gösteren MAY Tohum, yem bitkilerinden yonca türünde yeni bir çeşit olan Classe’yi ürün portföyüne ekledi.

Türkiye’nin birçok ana üretim bölgesinde yapılan deneme ekimleri sonuçlarına göre yüksek verimlilik ve protein değerleri ile dikkatleri üzerine çeken Classe, 2017 itibariyle MAY Tohum’un yeni yonca çeşidi olarak üreticilerin beğenisine sunulacak.

“Classe, piyasadaki birçok rakibine göre daha yüksek verimlilik ve protein değerlerine sahip bir çeşit.”

Classe çeşidi hakkında detaylı bilgi veren MAY Tohum Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hamdi Çiftçiler; ”Son yıllarda odaklandığımız türlerden olan yem bitkileri grubunda mısır ve yonca türlerinde ürün portföyümüzü her geçen yıl genişletiyoruz. Amacımız; hem besin değerleri hem de verimlilikleri yüksek çeşitleri ürün portföyümüze katarak, üreticilerin ve hayvancılık işletmelerinin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik çözüm ortağı olmak. Bu amaç doğrultusunda yaptığımız faaliyetler sonucunda yonca türünde, var olan İside çeşidimize ilave olarak yepyeni bir çeşit olan Classe’yi de ürün portföyümüze dâhil ettik. Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkezi tarafından üretim izni alınan Classe, piyasadaki birçok rakibine göre daha yüksek verimlilik ve protein değerlerine sahip bir çeşit olarak yem bitkileri ürün portföyümüzü daha da güçlendirdi. MAY Tohum olarak yem bitkileri grubundaki çeşitlerimizle hem üreticisine hem de hayvancılık işletmelerine daha çok kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz“ diye konuştu.

  • Tarih: 24.02.2017
  • Kategori:
  • Etiket: ,